İlhan Omar ve Rashida Tlaib'e İsrail'e giriş yasaklandı

İsrail hükümeti, ABD'li milletvekilleri Rashida Tlaib ve İlhan Omar’in Trump’ın yaptığı çağrıyı takiben İsrail’i ziyaret etmelerini yasakladı. Açıklamada, “Karar verildi, karar onların girmesine izin vermemek” dedi.

İlhan Omar ve Rashida Tlaib'e İsrail'e giriş yasaklandı

İsrail hükümeti, ABD'li milletvekilleri Rashida Tlaib ve İlhan Omar’in Trump’ın yaptığı çağrıyı takiben İsrail’i ziyaret etmelerini yasakladı.  İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Tzipi Hotovely , İsrail’in Reshet Radyosuna verdiği demeçte , “Karar verildi, karar girmelerine izin verilmiyor” dedi .

Tlaib ve Omar’ın İsrail’e yaptığı gezinin çekiciliğinin kilit noktalarından biri Doğu Kudüs’te El Aksa Camii’ni ziyaret etmeleri idi.

ABD Başkanı Donald Trump Perşembe günü, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Rashida Tlaib (D-Mich.) Ve Ilhan Omar (D-Minn.)'ın Cuma günü İsrail'e yapılacak kongre heyet ziyareti sırasında ülkeye girmesine izin vermesi halinde İsrail'in "büyük güçsüzlük" göstereceğini söyledi.

"İsrail, Omar ve Tlaib'in ziyaret etmesine izin verirse, İsrail’in ve tüm Yahudi halkının nefret ettikleri büyük bir güçsüzlük gösterecek. Ve fikirlerini değiştirmek için söylenebilecek ya da yapılabilecek hiçbir şey yok. Minnesota ve Michigan zor zamanlar geçirecek onları ofise geri koyuyorlar. Onlar bir rezalet! " dedi.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 18:08
banner53
YORUM EKLE

banner39