banner39

Independent: Fenalaşan Mursi’ye müdahale edilmedi

İngiltere basının önde gelen yayın organlarından Independent, Mısır güvenlik güçlerinin mahkeme salonunda fenalaşan ülkenin ilk ve tek seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye yere düştükten sonra 20 dakika boyunca müdahale etmediklerini sayfasına taşıdı.

Ortadoğu 19.06.2019, 12:11 19.06.2019, 12:24
Independent: Fenalaşan Mursi’ye müdahale edilmedi

Darbeyle yönetimden uzaklaştırılan Eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin mahkeme salonunda hayatını kaybetmesi sonrasında, Mursi’nin ölümünde ihmal olabileceği ifade edilmişti. Bu iddiaya bir destek de İngiliz Independent gazetesinden geldi.

20 DAKİKA BOYUNCA MÜDAHALE EDİLMEDİ

Gazetede yer alan haberde, Mısır güvenlik güçlerinin fenalaşarak yere düşen Mursi’ye 20 dakika boyunca müdahale etmediği ve seçilmiş liderin de bu ihmal sonucu hayatını kaybettiği ifade edildi.

Haberde, Mısır’da cezaevinde bulunan Müslüman Kardeşler'in lideri İsam El Haddad’ın oğlu Abdullah El Haddad, "Mursi yere düştükten sonra kimsenin müdahale etmesine izin verilmedi" sözlerine yer verildi.

Abdullah El Haddad, "İhmal kasıtlıydı. Tutukluların çığlık atmaya başladıktan sonra gardiyanların yaptığı ilk şey aileyi mahkeme salonundan çıkarmak oldu" dedi.

Ambulansın yarım saat kadar geç geldiğini kaydeden Abdullah, cezaevinde bulunan babası için endişelendiğini dile getirdi. 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
20
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?