banner15

İngilizler kemer sıkmamak için sokakta

İngiltere Başbakanı David Cameron ve hükümetin aldığı kararlarla sağlık, eğitim ve sosyal yardım gibi kamu hizmetlerine getirdiği kesintiler başkent Londra'da protesto edildi. Protesto gösterisine ülkenin dört bir yanından gelen 250 bin kişi katıldı

İngilizler kemer sıkmamak için sokakta

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere Başbakanı David Cameron ve hükümetin aldığı kararlarla sağlık, eğitim ve sosyal yardım gibi kamu hizmetlerine getirdiği kesintiler Londra'da protesto edildi.

250 BİN KİŞİ KATILDI

People’s Assembly, Halklar Meclis'i tarafından düzenlenen protesto gösterisine ülkenin dört bir yanından gelen 250 bin kişi katıldı.

Central London Üniversitesi'nde başlayan gösteri yürüyüşüne sendikalar, sivil toplum örgütleri, meslek örgütleri, öğrenciler, sanatçılar, siyasi parti liderleri ve milletvekilleri destek verdi.

Yürüyüşte "Cameron, git!" "Ulusal Sağlık Hizmetlerimizi (NHS) koruyalım", "Kesintilere son ver", "Kamu kesintilerine hayır", "Tehlikeli Dave, defol", "Ne olduğunu iyi biliyoruz", "İlk gitmesi gereken, David Cameron," "Muhafazakarlar dışarı" sloganları atıldı.

BASKILAR ARTIYOR

Panama belgeleri sonrasında İngiltere Başbakan'ı David Cameron'a istifa etmesi için yapılan siyasi baskılara ek olarak geçen hafta 7 binden fazla kişi Başbakanlık binası önünde protesto gösterileri gerçekleştirmiş, bunun üzerine David Cameron vergi gelirlerini açıklamıştı.

Başbakan Cameron'dan sonra vergi gelirlerini açıklayan muhalefetteki İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn'nin vergi beyanını muhasebeci kullanmayarak kendi el yazısı ile bildirdiği, bunu zamanında gerçekleştirmediği için ise 100 sterlin ceza ödediği de ortaya çıkmıştı.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2016, 12:48
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48