İngiltere Dışişleri Bakanı Hague, Ürdün'de

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, ''Suriye'den gelen raporlar, Esad yönetiminin cinayetlerini ortaya koyuyor. 'BM Güvenlik Konseyi bir an önce harekete geçmeli'' dedi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Hague, Ürdün'de

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, ''Suriye'den gelen raporların, Esed yönetiminin barbarlığını ve cinayetlerini ortaya koyduğunu'' söyledi.

Ürdün-Suriye sınırında yer alan el-Ramse kentinde yaklaşık bin Suriyelinin yaşadığı kampı ziyaret eden Hague, ''Suriye'de yaşayanlardan duyduğumuz şeyler korkunç'' dedi.

Ürdün'deki Suriyelilerin sayısının hızla arttığına işaret eden Hague, ''Bu insanlar ülkelerindeki şiddetten ötürü Ürdün'e sığınıyor. BM Güvenlik Konseyi bir an önce harekete geçmeli'' diye konuştu.

ORTAK BASIN TOPLANTISI

Ürdün Dışişleri Bakanı Nasır Cevdet, William Hague ile düzenledikleri ortak basın toplantısında, Ürdün'ün, Suriye'de yaşanan krizin diplomatik yollarla çözümlenmesinden yana olduğunu vurguladı.

Hague ise evleri yağmalanmış ve bombalanmış Suriyelilerin Ürdün'de bir araya geldiklerini belirterek, Suriyelilere yaptığı yardımlardan dolayı Ürdün'ü kutladı.

Bu yardımseverliğin Ürdün halkının geleneklerinden kaynaklandığını dile getiren Hague, ayrıca Annan Planı'na karşı çıkanlara yaptırım uygulanması gerektiğini vurguladı.
    
   

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2012, 22:35
banner53
YORUM EKLE

banner39