banner15

Irak ordusu Ramadi'nin kuzeyine girdi

Irak ordusu, Enbar iline bağlı Ramadi kentinin kuzeyindeki "Adalet Sarayı" ve birkaç stratejik bölgeyi IŞİD'den geri aldı

Irak ordusu Ramadi'nin kuzeyine girdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak ordusu tarafından düzenlenen operasyonlar sonucu daha önce IŞİD'in kontrolünde bulunan Ramadi kentindeki "Adalet Sarayı" ve bazı stratejik bölgelerin geri alındığı belirtildi.

Enbar İl Meclisi Başkanı Sabah Kerhut, yaptığı açıklamada, "Irak ordusuna bağlı askerler ve diğer terörle mücadele birimleri, Ramadi kentini kuzeyinde bulunan "Adalet Sarayı" ve birkaç stratejik bölgeyi teröristlerin elinden geri alarak, üzerinde Irak bayrağını dalgalandırdı" ifadelerini kullandı.

Söz konusu bölgenin önemine değinen Kerhut, " Adalet Sarayı'nın yanında, temyiz mahkemesi binası, bir cezaevi ile polis müdürlüğü tamamen kontrol altına alındı" dedi.

Enbar ilinin Ramadi kent merkezini militanlardan geri almak için adım adım ilerleme kaydedildiğini aktaran Kerhut, "Askeri operasyonların sonucunda, çok sayıda IŞİD üyesi öldürüldü. Ramadi kent merkezinin tüm giriş ve çıkışları kontrol altına alınmış durumda" bilgisini paylaştı.

Irak ordusu, Haşdi Şabi (Şii milis gücü) ve bölgedeki Sünni yerel aşiret güçleriyle uzun zamandır kent merkezini ele geçirmek için operasyonlarını sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 15:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35