banner15

Irak ülkesinde Türkiye'yi istemiyor

İran ve ABD askerlerinin konuşlandığı Irak'tan, Türkiye'nin kendi bölgelerinde operasyon yapmalarına karşı oldukları açıklaması geldi

Irak ülkesinde Türkiye'yi istemiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim El Caferi, Türkiye'nin Irak topraklarında her türlü askeri operasyonuna kesinlikle karşı olduklarını belirtti.

Fars Haber Ajansı'nın haberine göre Venezuela'da düzenlenen Bağlantısızlar Hareketi liderler zirvesinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Caferi, Türk yetkililerin Kuzey Irak'ta Suriye'nin kuzeyinde yaptıkları gibi askeri operasyon yapmak istedikleriyle ilgili sözlerini hayretle karşıladıklarını söyledi. Caferi, Türkiye'nin Irak topraklarında Bağdat yönetimi ile koordinasyon yapmadan düzenleyeceği her türlü askeri operasyona kesinlikle karşı olduklarını bildirdi.

Irak'ta ABD ve İran başta olmak üzere DAEŞ'le mücadele kapsamındabirçok ülkenin askeri gücü aktif olarak faaliyet gösteriyor.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2016, 17:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
gerek yok
gerek yok - 3 yıl Önce

iyide kardeşim abd ile ortak oldunuz bir işidi bitiremedinzi ne iş yoksa abd ile işidi besliyor olmayasınız işid ilk cıktıgında abd kotrolunde 30 bin irak askerine saldirdi tek sıla sıkmadan geri cekilen ırak ordusu tum silahalrini 2,3 bin ciavrindaki işide nasil teslim etti abd emriyle sılahalrını bırakıp geri cekildi :)

banner39

banner36

banner37

banner35