banner39

Irak'ta IŞİD'e Koalisyon baskını

Irak ordusu ile uluslararası koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının, IŞİD'e yönelik saldırılarında onlarca örgüt üyesi öldürüldü

Ortadoğu 27.09.2015, 17:12 27.09.2015, 17:12
Irak'ta IŞİD'e Koalisyon baskını

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak ordusu ile ABD liderliğindeki uluslararası koalisyon güçlerine bağlı savaş uçaklarının, Enbar ve diğer şehirlerde IŞİD'e yönelik saldırılarında onlarca grup üyesinin öldürüldüğü bildirildi.

Irak Askeri Operasyonlar Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamada, koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının, Enbar vilayetinin batısında yer alan Cubbe bölgesinde gerçekleştirdiği saldırıda 10 IŞİD üyesinin öldürüldüğü, çok sayıda silah ve mühimmatın imha edildiği belirtildi.

Orduya ait savaş uçaklarının IŞİD'e yönelik operasyonların yürütüldüğü farklı bölgelerde gerçekleştirdiği bombardımanlarda ise en az 45 militanın öldürüldüğü ifade edilen açıklamada, Enbar'da güvenlik güçleri tarafından başlatılan operasyon kapsamında da 8 IŞİD üyesinin öldürüldüğü kaydedildi.

Açıklamada ayrıca Bağdat operasyonlar biriminin, başkent Bağdat'ın el-Kerme ilçesi ve çevresinde IŞİD'e karşı yürüttüğü operasyonlarda 10 üyenin öldüğü, 6'sının yaralandığı aktarıldı.

IŞİD'in 10 Haziran 2014'te Musul'u ve ardından diğer bazı bölgeleri ele geçirmesiyle başlayan çatışmalar ülkenin çeşitli kentlerinde devam ediyor. Irak ordusuyla Peşmerge güçleri, IŞİD'in elindeki bölgeleri geri almak için operasyonlar düzenliyor. ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri de Irak ordusuna havadan destek veriyor.

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?