banner15

Irak'taki şiddet olayları

DAEŞ'in Musul kentindeki stratejik El-Kayyara nahiyesine saldırısı püskürtüldü, olayda 34 örgüt üyesi etkisiz hale getirildi

Irak'taki şiddet olayları

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ta DAEŞ'in Musul kentindeki stratejik El-Kayyara nahiyesine saldırdığı ve olayda 34 örgüt üyesi etkisiz hale getirildiği belirtildi.

AA muhabirine konuşan Irak Ordusu 15. Tümen Komutanı Albay Muhammed el-Bedri, "DAEŞ yaklaşık 80 silahlı militan ve 4 adet patlayıcı yüklü araçla el-Hud köyü yönünden El-Kayyara'ya saldırdı. Kayyara'yı geri alma girişiminde bulundular." dedi.

Bedri, Irak ordusunun farklı birimleri ve ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun hava desteğiyle saldırının püskürtüldüğü ve 34 DAEŞ üyesinin etkisiz hale getirildiğini, kalanların da Hammam el-Alil nahiyesi ve Eş-Şura bölgesi yönüne kaçtığını aktardı. Bedri olayda sadece 1 Irak askerinin hafif yaralandığını ve can kaybı olmadığını söyledi.

DAEŞ'e ait araç-gerecin ve tüm bomba yüklü araçların imha edildiğini kaydeden Bedri, gelecek saatlerde acil bir durum olması ihtimaline karşı Musul Operasyonları biriminin güvenlik önlemlerini artırdığı bilgisini verdi.

Irak ordusu, 25 Ağustos'ta Musul kent merkezinden 69 kilometre mesafede yer alan stratejik El-Kayyara nahiyesini DAEŞ'ten geri almıştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 19:28
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35