banner15

İran, 'ajan teslimi' iddialarını yalanladı

İran Dışişleri Bakanı Zarif, Türkiye'nin İsrail ajanı 10 İranlı'yı kendilerine teslim ettikleri yönündeki iddiaları yalanladı

İran, 'ajan teslimi' iddialarını yalanladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın İsrail'e çalışan İranlı ajanları Tahran'a teslim ettiği iddialarını yalanladı.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın İsrail'e çalışan İranlı ajanları Tahran'a teslim ettiği iddialarını yalanladı. Türkiye'ye çalışma ziyareti gerçekleştiren İran Dışişleri Bakanı Zarif, dün önce İstanbul'da Adile Sultan Sarayı'nda düzenlenen 60. Pugwash Bilim ve Uluslararası Konferansları'na katıldı. Konuk bakan konferanstan sonra Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Boğaz manzarası altında terasta sohbet etti. Davutoğlu, Zarif ile düzenlediği basın toplantısında da “Ortadoğu'nun geleceği ve mezhep çatışmaları konusunda birlikte tavır sergileyemezsek hepimiz bunun vebali altında kalırız” dedi. Zarif İstanbul programının ardından Ankara'da Başbakan Erdoğan tarafından kabul edildi. Öte yandan Türkiye'ye hareketinden önce, İsrail'e çalışan İranlı ajanları Tahran'a teslim edildiği iddilarına cevap veren Zarif, “Bu gerçekle ilgisi olmayan bir suçlama. Temelsiz bir iddia hakkında açıklayabilecek hiç bir şey bilmiyorum. İnsanlar yalan üretir ve üretilen yalanlara cevap vermek zor olur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2013, 09:43
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner47

banner48