banner39

İran'da Ukrayna Havayollarına ait yolcu uçağı düştü: Kurtulan yok

İran´dan Kiev´e gitmek üzere hareket eden Ukrayna Hava Yolları´na ait içerisinde mürettebatla birlikte 180 kişinin bulunduğu yolcu uçağı, kalkıştan kısa süre sonra alev alarak düştü. İran Devlet Televizyonu, Tahran'da düşen 176 kişilik Ukrayna uçağında kurtulan olmadığını duyurdu. Uçağın düşme anı, İran International TV kanalında yayınlandı.

Ortadoğu 08.01.2020, 07:30 08.01.2020, 12:51
İran'da Ukrayna Havayollarına ait yolcu uçağı düştü: Kurtulan yok

Ukrayna Hava Yolları´na ait Boeing 737 tipi yolcu uçağı, İran´ın başkenti Tahran´ın 40 kilometre güneyindeki İmam Humeyni Havalimanı´ndan, Ukrayna´nın başkenti Kiev´e gitmek üzere kalkış yaptı. İçerisinde mürettebatla birlikte 176 kişinin bulunduğu belirtilen uçak, kalkıştan kısa süre alev aldı. Ardından irtifa kaybeden yolcu uçağı, Tahran´a yakın Parand bölgesinde düşerken meydana gelen patlamada ile gökyüzü aydınlandı. Uçağın, ilk belirlemelere göre teknik bir arıza sonucu düştüğü öne sürülürken, kaza yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. 

Uçağın düşme anı İran'ın ABD üslerini vurduğu saatlere denk geldi.

Ölenlerin 176 kişi olduğu bilgisi verildi.

KURTULAN YOK

Tahran'da düşen Ukrayna Havayollarına ait yolcu uçağında bulunan 170 yolcu ve 6 mürettebattan sağ kurtulan kimsenin olmadığı bildirildi.

DÜŞME ANLARI KAYDEDİLDİ

Uçağın düşme anları amatör kameralarca kaydedildi. İran International TV kanalında yer alan bu görüntülerde uçağın havada ateş aldığı ve düştüğü anda da gökyüzünü aydınlatan bir patlamanın yaşandığı görüldü.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?