banner39

İran hava savunma sistemi hazır

İranlı Tuğgeneral Ferzad İsmaili, İsmaili, ülkenin güvenliği olan İran hava savunmasının düşmanlarını çok hızlı ve rahatlıkla yok edebileceğini ifade etti

Ortadoğu 31.07.2012, 13:30 31.07.2012, 13:30
İran hava savunma sistemi hazır

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İran İslam Cumhuriyeti Hatem'ül Enbiya(s.a) Hava Savunma Karargahı Komutanı, ülkenin güvenliği olan İran hava savunmasının fırtına gibi düşmanları yok edeceğini bildirdi.

Mehr haber ajansının haberine göre, Semnan Hava Savunma Eğitim Merkezi'nde düzenlenen Kur'anı Kerim'le ünsiyet programı çerçevesinde gazetecilere konuşan Tuğgeneral Ferzad İsmaili, herhangi bir tehdit durumunda İran hava savunma sistemleri devreye girerek görevini yerine getireceğini ifade etti.

Tuğgeneral İsmaili, ülkenin güvenliği olan İran hava savunmasının fırtına gibi düşmanları yok edeceğini konuşmasına ekledi.

İran'ı tehdit eden ülkelere hitaben konuşan İran İslam Cumhuriyeti Hatem'ül Enbiya(s) Hava Savunma Karargahı Komutanı, İran'a dişini gösteren ülkelerin İran hava savunmasını tecrübe etmemelerini tavsiye etti.

Tuğgeneral Ferzad İsmaili, "İran İslam Cumhuriyeti'ne fırlatılan herhangi bir füze hedefine isabet edilmeden ya yok edilecek veya belirleyeceğimiz hedefe isabet edilecektir"diye belirtti ve İran hava savunmasının bölge dışı veya bölge ülkelerinin hareketlenmelerine hakim olduğunu hatırlattı.

İsmaili, gözetleme sistemler, avcı uçaklar, radar ve istihbarat sistemleri başta olmak üzere çeşitli uzun, orta ve kısa menzilli füzeler ve topların İran İslam Cumhuriyeti'ni savunmak için hazır olduğunu bildirdi.

 

banner53
Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü