banner15

İran: Karayılan yakalandı

Anadolu Ajansı, İran'ın Karayılan'ın yakalandığını doğruladığını duyurdu

İran: Karayılan yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TRT'den sonra Anadolu Ajansı da İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Burucerdi'nin KK yöneticilerinden Karayılan'ın yakalandığını doğruladığını öne sürdü.

Burucerdi ayrıca Fars haber ajansına, "İran istihbarat servisleri önemli bir iş başarmışlardır" şeklinde bir demeç verdi.

Burucerdi, PJAK'a darbe vurulduğunu da belirtti.

İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Bakanı Alaeddin Burucerdi, PKK'nın ikinci adamı konumundaki Murat Karayılan'ın İran tarafından yakalandığını doğruladı. Mehr haber ajans parlamento muhabirinin bildirdiğine göre, İran İslami Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Bakanı Alaeddin Burucerdi, basın toplantısında gazetecilere verdiği demeçte PJAK örgütünün ülkenin batısındaki eylemleri hakkında açıklama yaparak, bu eylemlerinin PKK örgütünün ikinci adamının yakalanması dolaysıyla yapıldığını söyledi.

Alaeddin Burucerdi, İran İstihbarat güçlerinin önemli bir operasyonu sonucu PKK'nın ikinci adamının yakalandığını belirtti. Burucerdi, Devim Muhafızları'ndan da bu gibi başarılı ve etkin operasyonlar bekleneceğini vurguladı.

Burucerdi'nin demecinde Karayılan ismini kullanmayıp PKK'nın ikinci adamı ifadesini kullanması dikkat çekti. İrib (İran radyosu) ise Burucerdi'ye dayanarak verdiği haberde isim vererek Karayılan'ın yakalandığını duyurdu.

Karayılan'ın yakalandığıTürkiye'den henüz teyit edilmedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2011, 13:33
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35