banner15

'İran, Karayılan'ı her an öldürebilir'

Kuzey Iraklı haber siteleri, Kuzey Irak'ta devam eden operasyonların durmaması halinde Karayılan'ın öldürülebileceğini yazdı

'İran, Karayılan'ı her an öldürebilir'

PKK’yı da bünyesinde barındıran KCK’nın yürütme konseyi başkanı Murat Karayılan’la ilgili tartışmalar sürüyor. Kuzey Irak’tan yayın yapan internet sitesi nefel.com, İran’la PJAK arasındaki savaşın en çok Karayılan’ı etkilediğini yazdı.

İRAN KARAYILAN'I ÖLDÜREBİLİR

Sitede, "Eğer İran ile PJAK ya da doğrusunu söylemek gerekirse İran ile PKK arasındaki savaş durmazsa sınırda büyük bir tehlike ortaya çıkacak. Bu tehlike en çok KCK yöneticisi Karayılan'ı etkileyecek. Çünkü İran isterse Murat Karayılan ve arkadaşlarını sınırın bir köşesinde sıkıştırıp öldürebilir." denildi.

İRAN KARAYILAN'IN YERİNİ BİLİYOR

Irak Kürdistan Bölge Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye yakınlığıyla bilinen internet sitesi, İran'ın PKK yöneticisi Karayılan'ın yerini bildiğini yazdı. Haberde İran Devrim Muhafızları sözcüsü Hamid Ahmedi'nin de PJAK'ın ateşkes kararını değerlendiren görüşlerine yer verildi. Ahmedi'nin PJAK'ın tüm üyelerini sınır dışına çıkartmasından sonra ateşkes ilan etmesi gerektiği belirtildi.

KARAYILAN HALA ORTADA YOK

Murat Karayılan'ın yakalandığı yönündeki haberlerle ilgili bilgiler şu ana kadar netleşmedi. Karayılan'ın İran ordusu tarafından yakalandığı haberlerinin ardından ‘Roj Tv’de, canlı yayına çıkacak' duyurusuna rağmen bu gerçekleşmedi. Karayılan'ın görüntüsü, yakalandığı haberlerinden 21 gün sonra bir festivalde yer aldı. Almanya’daki festivale görüntülü mesaj gönderen Karayılan, yakalanmadığını söyledi.

Kaynak: Cihan

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2011, 17:25
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35