banner39

İran, Suriye'ye 'danışmanlık' yapmayı sürdürecek

- İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tümgeneral İzedi, Suriye hükümeti ve halkına verdikleri danışmanlık yardımlarına devam edeceklerini söyledi

Ortadoğu 21.01.2015, 13:49 21.01.2015, 16:32
İran, Suriye'ye 'danışmanlık' yapmayı sürdürecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı Tümgeneral Mustafa İzedi, “İran, güvenliğin sağlanması için Suriye hükümeti ve halkına verdiği danışmanlık yardımlarına devam edecek” dedi.

Tasnim Haber Ajansı’na göre İzedi, İsrail’in Suriye-İsrail sınırındaki Kuneytra kentine düzenlediği hava saldırısında hayatını kaybeden İranlı general Muhammed Ali Allahdadi’nin Kirman kentinde düzenlenen cenaze töreni sonrasında gazetecilere açıklama yaptı.

İran’ın saldırıya nasıl cevap vereceğinin sorulması üzerine İzedi, İran’ın İsrail'e karşı savaşan gruplara yardıma devam edeceğini vurgulayarak, “İslam savaşçıları, şehitlerinin intikamını güçlü bir şekilde alacak” diye konuştu.

 İzedi, bir soru üzerien İran’ın, Suriye’ye müdahale etmediğini ve ülkede güvenliği sağlamak için Suriye hükümetine "danışmanlık yardımında" bulunduğunu savunarak, “İran, güvenliğin sağlanması için Suriye hükümeti ve halkına verdiği danışmanlık yardımlarına devam edecek” ifadesini kullandı.

İsrail'in, Suriye-İsrail sınırındaki Kuneytra kentinde devriye gezen Hizbullah konvoyuna pazar günü düzenlediği hava saldırısında, Hizbullah'ın üst düzey komutanlarından Muhammed İsa ve eski Hizbullah komutanlarından İmad Mugniye’nin oğlu Cihad Mugniye’nin de aralarında bulunduğu 6 Hizbullah üyesinin öldüğü duyurulmuştu.

banner53
Yorumlar (0)
19
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?