İran: Suriye'ye müdahale İsrail'in ateşe verilmesidir

İran Genelkurmay Başkanı Firuzabadi, ABD'nin Suriye'ye müdahale etmesinin İsrail'in ateşe verilmesi anlamına geleceğini söyledi

İran: Suriye'ye müdahale İsrail'in ateşe verilmesidir

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İran Genelkurmay Başkanı Hasan Firuzabadi, ABD'nin Suriye'ye muhtemel müdahalesinin mutlaka İsrail'deki siyonistlere yönelik yansıması olacağını ve bunun İsrail'in ateşe verilmesi anlamına geleceğini söyledi.

İran yönetimine yakınlığı ile bilinen Keyhan gazetesi ise ABD'nin kimyasal silah kullanımı nedeniyle Suriye'ye müdahale etmesi halinde İsrail'e karşı yoğun bir füze saldırısına girişileceğini yazdı.

Yayın Yönetmeni İran'ın dini lideri Ayetullah Hamaney tarafından atanan Keyhan gazetesinin baş editörü Hüseyin Şeriatmedari, ''hesap gününün yaklaştığını'' söyleyerek, müdahalenin ABD ve İsrail'e karşı uzun zamandır beklenen intikam için fırsat olduğunu söyledi.

Şeriatmedari'nin yazısında, 2003 yılında II. Irak Savaşı'nın başlamasından bir hafta sonra zamanın ABD Devlet Başkanı George W. Bush'un ''Irak savaşı bitti'' demesine rağmen, ABD'nin 2011 Aralık'ındaki çekilmesi esnasında ölen ABD askeri sayısının 4 bin 500 olduğu hatırlatıldı.

Suriyeli analist Talib İbrahim de Suriye devlet televizyonunda ABD müdahalesinin İsrail'e karşı Suriye, İran ve Hizbullah olmak üzere üç cepheden saldırıya geçilmesi anlamına geleceğini ifade etti.

 

Suriye, İran ve Hizbullah

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2013, 13:34
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
haktan
haktan - 8 yıl Önce

iran kendini ateşe atıyor farkında değil. şimdi bunlr ateşi de dünyada ararlar, o kadar kötü durumdalar..

banner39