banner15

İran Suriye'ye 'sivil amaçlı' asker göndermiş

İran Devrim Muhafızları Komutanı, El Kuds gücü ve İran Devrim Muhafızları'nın Suriye'de olduğunu ancak doğrudan bir askeri yardım yapılmadığını söyledi

İran Suriye'ye 'sivil amaçlı' asker göndermiş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

İran Devrim Muhafızları Kumandanı Muhamed Ali Caferi, İran'ın Suriye'ye doğrudan bir askeri yardım yapmadığını ancak Suriye saldırı altında olursa kendi kuvvetlerini kesinlikle bölgeye sevkedeceklerini söyledi. 

Muhammed Ali Caferi, bugün yaptığı açıklamasında, El Kuds gücünün olayların başladığı 18 aydan beri bölgede olduğunu ancak bunun İran'ın askeri varlık gösterdiğinin delili olmadığını söyledi. Askerlerin bölgedeki insanlara yardım ettiğini ve danışmanlık yaptığını öne sürdü

Caferi yaptığı açıklamada, İran Devrim Muhafızları'nın da Suriye'ye entellektüel ve finansal yardım sağladığını fakat hiçbir şekilde doğrudan askeri yardımda bulunmadığını ifade etti.

Ali Caferi, Suriye'nin bir saldırı altında olması halinde kesinlikle ülkeye doğrudan bir askeri yardım gönderceklerini ancak yardımın ne boyutta olacağının o günün şartlarına bağlı olduğunu söyledi. 

Ayrıca Caferi, konuşmasında İran'ın Şedid 122 isminde yeni bir insansız hava aracı ürettiğini duyurdu. 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2012, 18:18
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35