banner39

banner35

İran Türk büyükelçiyi bakanlığa çağırdı

İran, Türkiye'nin Tahran Büyükelçisini Dışişleri Bakanlığı'na çağırarak diplomatik temsilcilikler önündeki gösterileri sordu

Ortadoğu 19.12.2016, 15:12 19.12.2016, 15:12
İran Türk büyükelçiyi bakanlığa çağırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran Dışişleri Bakanlığı, konuya ilişkin Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin'in temsilcilikler önünde yapılan gösteriler sebebiyle bakanlığa çağrıldığını duyurdu.

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, basın toplantısında yaptığı açıklamada, İran'ın Türkiye'deki temsilcilikleri önde yapılan protestoları, 'uygun olmayan bir davranış' olarak nitelendirdi.

Sözcü, "Polis bu tip olaylarda önceden temsilciliği haberdar etmekle yükümlüdür fakat bunu yapmadı. Ayrıca protestolar gece yarısı olması hasebiyle de uygun bir zamanda yapılmadı. Konuya ilişkin Türkiye'nin Tahran'daki büyükelçisini bakanlığa çağırarak İran'ın bu konudaki rahatsızlığını kendisine illettik" dedi.

Türkiye'deki bazı kişilerin Türkiye'de İran karşıtı bir atmosfer oluşturmak istediğini ileri süren Kasımi, "Olayların kimler tarafından desteklenip yönlendirildiğini iyi biliyoruz" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
27
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?