banner15

İran ve Irak'tan PJAK için ortak karar

İran ve Iraklı yetkililer, PJAK meselesinin çözülmesi amacıyla görüşmeler gerçekleştirerek; iki ülke arasında bir komitenin oluşturulacağı açıklandı

İran ve Irak'tan PJAK için ortak karar

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İran İslam Cumhuriyeti Bağdat Büyükelçisi, PJAK meselesinin çözülmesi amacıyla Irak ile İran arasında bir yüksek komitenin oluşturulacağının bilgisini verdi.

Mehr haber ajansına göre, PJAK örgütünün İran ve Irak’ın ilişkileri üzerindeki etkisi hakkında açıklama yapan Büyükelçi Hasan Danaiferd, PJAK gibi bir örgütün derin olan iki ülkenin ilişkileri üzerinde etkisi olmadığını söyledi.

Hasan Danaiferd, PJAK örgütü hakkında geçen ayda Irak Dışişleri Bakanlığı’na bir yazı gönderdiğini ve onun ardından Iraklı yetkililerle birtakım temaslarda bulunduğunu ifade ederek, Iraklı yetkililerinin bu hususta bir çözüm yolu aramakta olduklarını kaydetti.

İran İslam Cumhuriyeti Bağdat Büyükelçisi, PJAK meselesi hakkında kuzey Irak’ın kürt yönetimi ile görüşmeler gerçekleştirildiğini ve bu bağlamda iki ülkenin üst düzey yetkililerinin başkanlığnda yüksek bir komitenin oluşturulması için karar alındığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2011, 13:30
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35