banner15

İran'da alarm... Resmi kurumlar ve okullar tatil edildi

İran'ın Kirman eyaletinde, güney ve kuzey eyaletlerden gelen toz bulutları ve fırtınanın yol açtığı hava kirliliği nedeniyle resmi kurumlar ve okullar tatil edildi.

İran'da alarm... Resmi kurumlar ve okullar tatil edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran'ın Kirman eyaletinde hava kirliliği nedeniyle resmi kurumların tatil edildiği bildrildi.

RESMİ KURUMLAR VE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Kirman Valiliğine ait internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, güney ve kuzey eyaletlerden gelen toz bulutları ve fırtınanın yol açtığı hava kirliliği nedeniyle resmi kurumlar ve okullar tatil edildi.

İran'ın resmi haber ajansı IRNA'ya konuşan Kirman eyaletine bağlı Reygan İlçesi Kaymakamı Emin Bakıri, ilçedeki hava kirliliğinin normalin 9 kat üzerine çıktığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 15:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
mahir
mahir - 2 yıl Önce

İran'da bazı bölgelerin hava kirliliği nedeni ile özellikle de kış aylarında okullar ve çok yoğun olması halinde resmi kurumların tatil edildiği doğru; fakata önümüzdeki 3 gün sırasıyla imam huemyni'nin vefatı, 15 hordad kıyamı ve hz. Ali'nin şehadeti (21 Ramazan ve kadir gecesi) nedeni ile tatildir. Bu günlerin sırasıyla P.tesi, salı ve çarşambaya denk gelmesi, ardından perşembenin yarım gün olması ve ardından da cumanın tatil olması ülke çapında ilk 3'ü resmi, neredeyse toplam 5 gün tatil.

banner39

banner50

banner47

banner48