banner39

İran'da muhalif bir ses: Sansür uyguluyorlar

İran'ın önde gelen reformist siyasetçilerinden ve eski Cumhurbaşkanı Ali Ekber Haşimi Rafsancani'nin oğlu Muhsin Haşimi, devlet televizyonununun sansür uyguladığını iddia etti.

Ortadoğu 09.01.2021, 14:06 09.01.2021, 14:26
İran'da muhalif bir ses: Sansür uyguluyorlar

İran'ın "Entekhab" haber sitesine göre, başkent Tahran'daki Şehid Rastegar Otoyolu'nun açılış töreninde basına konuşan Tahran Şehir Konseyi Başkanı Haşimi, Radyo ve Televizyon Kurumu'nun (IRIB) yayın politikasını eleştirdi. 

Haşimi, "Kirman'daki (Kasım Süleymani'nin) cenaze töreninin kurbanlarının, Ukrayna uçağındaki şehitlerin ve Ayetullah Haşimi Rafsancani'nin ölüm yıldönümü gibi olayların ulusal medya tarafından görmezden gelinmesine şahit olduk." dedi. 

Söz konusu haberlerin IRIB tarafından sansür edildiğini ifade eden Haşimi, "Bir konuyu sansür, boykot ve görmezden gelerek unutulacağını sanıyorsak ya da aksine onu aşırı derecede ele alarak toplumu cezbedeceğini düşünmek yanlış olur." dedi. 

Haşimi, "Bu ifrat ve tefritler, yalnızca Radyo ve Televizyon Kurumu'na zarar verir. Kamuoyunun güvenini ve ilgisini kaybettirir ve bu da yabancı medya kuruluşlarının faydasına olur." ifadelerini kullandı. 

AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?