banner15

İran'da seçim sonrası ilk büyük çatlak

Hamaney, Rafsancani'nin söylediği "Yarının dünyası diyalog dünyasıdır, füze değil" sözünün bilinçli söylenmesi halinde ihanet olacağını söyledi

İran'da seçim sonrası ilk büyük çatlak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran'ın dini lideri Ali Hamaney, Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi (DMTK) Başkanı Haşimi Rafsancani'yi ağır bir şekilde eleştirdi.

Başkent Tahran'da Hazreti Fatıma'nın doğum yıldönümü münasebetiyle Ehl-i Beyt meddahlarına konuşan Hamaney, Rafsancani'nin bir hafta önce Twitter hesabından paylaştığı "Yarının dünyası diyalog dünyasıdır, füze dünyası değildir." sözünü eleştirdi.

"BUGÜN HEM FÜZE, HEM DE MÜZAKERE ZAMANIDIR"

Hamaney, "Eğer 'Yarının dünyası diyalog dünyasıdır, füze dünyası değildir.' sözü bilinçsizce söylenmişse ayrı bir konu, fakat bilinçli bir şekilde söylendiyse ihanettir." dedi.

Hamaney şunları ekledi:

"Eğer İran Devleti, sadece teknoloji ve müzakere peşinde olur, savunma gücüne sahip olmazsa, küçük bir devletin tehdidi karşısında bile geri adım atmak zorunda kalır. İran tüm araçlardan istifade etmelidir. Ben herkesle olmasa da siyasi diyaloğa karşı değilim. Dünya sathında siyasi diyaloğu kabul ediyorum. Bugün hem füze, hem de müzakere zamanıdır."

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2016, 17:39
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48