banner15

İran'dan Erdoğan'ın çağrısına ikinci cevap

İran Meclis Başkanı'ndan yerli para kullanımına "yeşil ışık"İran Meclis Başkanı Laricani, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iki ülke arasında yerli para kullanımı çağrısını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi

İran'dan Erdoğan'ın çağrısına ikinci cevap

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iki ülke arasında yerli para kullanımı çağrısını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Başkent Tahran'da "Meclis Günü" münasebetiyle düzenlediği basın toplantısında soruları cevaplandıran Laricani, "İran her zaman ticaretini yerli parayla yapma isteğinde olmuştur." dedi.

Para değişiminin nasıl olacağı konusunda çalışma yapılması gerektiğini dile getiren Laricani, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına ilişkin, "Türkiye'yle ilgili de bu öneriyi memnuniyetle karşılıyoruz." ifadesini kullandı.

DÜN DE DIŞİŞLERİ SÖZCÜSÜ 'OLUMLU' DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dolar yerine yerel para birimleriyle ticaret yapılmasına yönelik İran’a yaptığı çağrıya, dün, İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kasımi “Türkiye'nin çağrısı kısa vadeli olmayıp planlanmış uzun vadeli bir plan ise olumlu bir çağrıdır. Türkiye bu konuda ciddi ise işbirliğini başlatabiliriz" demişti

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 16:20
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48