banner15

İran'dan İslam ülkelerine İsrail'e tepki çağrısı

İran, İslam ülkelerinin vakit kaybetmeden İsrail'e sert tepki göstermesi gerektiğini ifade etti

İran'dan İslam ülkelerine İsrail'e tepki çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran, İsrail'in Gazze'ye yönelik son günlerde artarak devam eden saldırılarını kınayarak tüm Müslüman ülkeleri ve toplumları bu durum karşısında vakit kaybetmeden etkili tepki göstermeye çağırdı.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Afham, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Üç siyonist rejim yerleşimcisinin kaçırılması bahane edilerek yapılan bu acımasız saldırı ve katliamlar, özellikle şehit edilen gencecik bir Filistinlinin, teröristlerin Suriye ve Irak’taki cinayetlerini çağrıştıran yürek yaralayıcı ve feci sahneleri, Siyonistlerin kahraman Filistin halkının direnişi karşısındaki acizliğini açıkça gözler önüne seriyor” dedi.

Afham, “Mübarek ramazan ayında Filistin halkına yapılan bu saldırıların, tüm Müslüman ülke ve halklarının siyonist rejime (İsrail) olan nefret ve öfkesinin artması ve bu rejimin dünyada git gide yalnızlaşmasıyla sonuçlanacağını” ifade etti.

Tüm Müslüman ülkeleri İsrail’in insanlık dışı tutumu ve cinayetleri karşısında ivedilikle etkili tepki göstermeye çağıran Afham, “Müslüman ülkeler ile Arap ülkeleri ve insan hakları savunucusu tüm sivil toplum kuruluşları, cinayetleri Uluslararası Ceza Mahkemesi gibi uluslararası hukuk platformlarına taşımaya karar veren Filistin halkını desteklemelidir” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 14:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet mehmet
ahmet mehmet - 6 yıl Önce

Allah katliam yapan azgın milleti top etsin , tüm dünya onları ayaklarında sektirsin... :)))))))))))))))))))))))))))))))

banner39

banner50

banner47

banner48