banner39

İran'dan Mısır'da Suriye diplomasisi

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abdullahiyan, BM ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi İbrahimi ile yarın Kahire'de görüşecek

Ortadoğu 30.03.2013, 11:59 30.03.2013, 11:59
İran'dan Mısır'da Suriye diplomasisi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile BM ve Arap Birliği'nin Suriye Özel Temsilcisi El-Ahdar el-İbrahimi'nin yarın bir araya geleceği bildirildi.

Kahire'deki İran Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Mücteba Emani, yaptığı basın açıklamasında, İran'ın Ortadoğu ve Kuzey Afrika'dan sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Abdullahiyan'ın bu akşam Kahire'ye geleceğini belirterek, ''Abdullahiyan, yarın İbrahimi ile Suriye krizini görüşecek.

Abdullahiyan iki gün sürecek olan ziyaretinde Mısırlı yetkililerle de bir araya gelerek, Suriye krizi başta olmak üzere bir çok bölgesel sorunu görüşecek'' dedi.

BM'deki diplomatik kaynaklar, daha önce BM ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi El-Ahdar el-İbrahimi ile İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın Suriye yönetimi ile muhalefet arasında diyalog başlatma formülü üzerinde görüşmek amacıyla bir araya geleceğini açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?