banner15

İran'dan Suriye için Rusya girişimi

İran Dışişleri Bakanı Salihî Suriye için ortak bir inisiyatif oluşturmak için Rusya’ya gitti

İran'dan Suriye için Rusya girişimi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye’de gösteriler ve gösterilere karşı Baas güçlerinin operasyonları devam ediyor. Uluslar arası kamuoyunda ise Suriye’ye baskı amacıyla çeşitli adımlar atılıyor.

Es Sefir Gazetesi’nin diplomatik kaynaklardan aktardığı habere göre, İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihî, Rusya’ya resmi bir ziyarette bulundu.

Gazetenin aktardığı habere göre Salihî, Moskova’ya Suriye için gitti. İran Dışişleri Bakanı Salihî’nin  amacı Suriye konusunda Rusya ile ortak bir inisiyatif başlatmak.

Salihî’nin Rusya’ya gerçekleştirdiği ziyarette Suriye için adım atması dikkat çekti. Uzmanlar Salihî’nin bu adımını Suriye’ye yönelik Batı merkezli baskıları önlemek için attığını ifade etti.

DIŞ GÜÇLER SURİYE'DE İSYANCILARA SİLAH VERMESİN

Rusya ile İran arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin çok büyük perspektife sahip olduğunu vurgulayan İran Dışişleri Bakanı Salihi ayrıca, "Suriye'deki olayların fazla abartılmaması gerekiyor. Suriye'nin sakin ve istikrarlı ortama ihtiyacı vardır. Dış güçlerin isyancılara silahlı destek vermesini kınıyoruz" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2011, 17:13
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35