banner39

İran'dan Suriye'ye destek bildirisi

İran Meclisi bir bildiri yayımlayarak ABD, İsrail, Batı ve gerici rejimlerin tüm komploları ve müdahalelerinin Suriye'de sonuca ulaşamayacağını açıkladı

Ortadoğu 29.07.2012, 12:55 29.07.2012, 17:22
İran'dan Suriye'ye destek bildirisi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran Meclisi, Suriye'de halkın kendi kaderini belirlemesini sağlayacak her planı ve bu ülkedeki reform sürecini desteklediğini bildirdi.

İran'ın resmi haber ajansı IRNA'nın haberine göre, Meclis'teki 290 milletvekilinden 245'inin imzasıyla yayımlanan bildiride, Suriye halkı ve devletine olan destek ifade edildi.

Bildiride, ''ABD, İsrail, Batı ve gerici rejimlerin tüm komploları ve müdahalelerinin, ayrıca İslam karşıtı güçlerin elinde araç olan şiddet yanlısı radikal grupların Suriye'de bir sonuca ulaşamadıkları'' belirtildi.

Bildiride, Suriye'deki reformlar ile halkın kendi kaderini belirlemesine imkan sunacak her planın desteklendiği vurgulandı.

''Suriye devleti ve halkı, müdahalecilerin elini kırmalı'' denilen bildiride, yabancıların müdahalelerinin asıl amacının bölgedeki devrimler sonucu çıkmaza giren İsrail'e suni bir nefes vermek olduğu düşüncesine yer verildi.

Bildiride, Suriye halkı ve devletine olan destek yinelendi ve Müslümanların sorunlarının halledilmesi temennisinde bulunuldu.

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?