banner15

İranlı dört asker daha Suriye'de öldü

Suriye'de Baas rejimiyle birlikte muhaliflere karşı savaşan İran Devrim Muhafızları'ndan dört kişi daha hayatını kaybetti

İranlı dört asker daha Suriye'de öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İran Devrim Muhafızları'na mensup 4 askerin Suriye'de öldürüldüğü bildirildi. İran'ın yarı resmi Tasnim haber Ajansı'na göre, Muhammed Rıza Ahmedi, Cevad Ekberi, Sertac Can ve Nevid Hüseyin adlı 4 asker Suriye'de öldürüldü.

Askerlerin Suriye'nin hangi bölgesinde öldürüldükleri bilgisi  verilmezken cenazelerin yarın Kum kentinde defnedileceği belirtildi.
 
Suriye'de 2011'den bu yana devam eden iç savaşta, Beşşar Esed  yönetimine destek vermek için rejim güçlerinin safında muhaliflere karşı savaşmak  üzere asker ve milis güçlerini bu ülkeye gönderen İran'ın 1 Ekim'den bu yana  Suriye'de verdiği kayıpların sayısı 3'ü general, 54'e ulaştı.Tahran yönetiminin Suriye krizinin başından beri verdiği kaybın ise 8'i general onlarca subay olmak  üzere 400'ü geçtiği tahmin ediliyor.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Halkla İlişkiler Sorumlusu Tuğgeneral  Ramazan Şerif, 23 Ekim'de Fars Haber Ajansına yaptığı açıklamada, Suriye'ye  gönderdikleri askerlerin sayısını arttıracaklarını açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 13:36
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35