banner39

İranlı mimarlar Rumları alarma geçirdi

Kıbrıs Rum Kesimi'nde Larnaka Hava Limanı'nın fotoğraflarını çekerken yakalanan İranlı 3 mimar, Rum güvenlik birimlerini alarma geçirdi

Ortadoğu 01.08.2012, 14:08 01.08.2012, 14:26
İranlı mimarlar Rumları alarma geçirdi

Dünya Bülten / Haber Merkezi

İranlı 3 kişi, Larnaka Hava Limanı'nın fotoğraflarını çekerken yakalanınca Rum güvenlik birimleri alarma geçti.

Rum Fileleftheros gazetesi, "Üç İranlı Terör Konusunda Sorgulandı... Larnaka Hava Limanı'nı İçerden ve Dışarıdan Görüntülediler" başlıklı haberinde, edindiği bilgilere dayanarak, hava limanının fotoğraflarını çeken İranlıların tutuklanarak sorguya alındığını yazdı.

Habere göre mimar olduklarını ve hava limanı iç mekân mimarisinin kendilerini etkilemesi nedeniyle görüntülediklerini söyleyen İranlılara inanmayan Rum polisi, çektikleri fotoğraflara el koydu, İranlıları da ilk uçakla Tahran'a gönderdi. Polis, İranlılar ile birkaç hafta önce de casusluk yaptığı gerekçesiyle Limasol'da tutuklanan 24 yaşındaki İsveç pasaportu hamili Lübnanlı arasında bağlantı olup olmadığını araştırdı.

Lübnanlının tasarrufunda Hizbullah üyesi olduğunu gösteren belge ve unsurlar bulunduğunu ve İsrail Devlet Başkanı Benjamin Netanyahu'nun da Güney Kıbrıs'ta "terör saldırısı planlayanın İran terörü olduğunu" açıkladığını hatırlatan gazete İranlıların bu faaliyetlerinin Rum güvenlik birimlerini alarma geçirdiğine işaret etti.

banner53
Yorumlar (0)
9
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü