banner39

IŞİD 4 Türk şoförü daha kaçırdı

Dün Musul'u ele geçiren Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) rehin aldığı Türk şoför sayısı 32'ye yükseldi.

Ortadoğu 11.06.2014, 10:23 11.06.2014, 10:28
IŞİD 4 Türk şoförü daha kaçırdı

Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) 4 Türk şoförü daha kaçırdığı belirtiliyor. İddiaya göre kaçırılan şoför sayısı 32'ye yükseldi.

sürecek

banner53
Yorumlar (2)
Zeki Dincer 7 yıl önce
IŞİD başkalarına duyduğu kin ve nefretin acısını Türkiye ve Türklerden çıkarıyor. Maide Suresi 8’inci ayeti diyor ki, “Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesin. Adil olun.” Rehin alınan Türk şöförlerden Ökkeş Şen gizlice cep telefonuyla CNN Türk’ü arıyor ve durumlarının hiç iyi olmadığını, kuru ekmek yediklerini söylüyor. “Cezaevinde gibiyiz, örgütten biri geldiği an saklanıyoruz.”
Zeki Dincer 7 yıl önce
IŞİD’in Türk rehinelere bu şekilde muamele etmesini Kur-an’ı Kerim’in sözleri ışığında bakalım. Ayet diyor ki, “Onlar, seve seve yiyeceği yoksula, yetime ve esire yedirirler. (Yedirdikleri kimselere şöyle derler: ‘Biz size sırf Allah rızası için yediriyoruz. Sizden bir karşılık ve bir teşekkür beklemiyoruz’" (76: 8,9). IŞİD’in Allah’ın Kelamına ve Peygamber’in sünnetine uygun olan tek bir davranışı yok!
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?