banner39

IŞİD hedeflerine 11 yeni hava saldırısı

Münbiç’te IŞİD hedeflerine yönelik 11 yeni hava saldırısı düzenlendiği açıklandı

Ortadoğu 10.06.2016, 07:53 10.06.2016, 07:53
IŞİD hedeflerine 11 yeni hava saldırısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Suriye’nin kuzeyindeki Münbiç’te IŞİD hedeflerine yönelik 11 yeni hava saldırısı düzenlendiğini bildirdi.

ABD ordusunun Ortadoğu’daki birliklerinin bağlı olduğu komutanlık olan CENTCOM’dan yapılan yazılı açıklamada, ABD öncülüğündeki uluslararası güçlerin dün Suriye ve Irak’ta bombardıman, savaş ve insansız hava araçlarıyla IŞİD noktalarına 34 hava saldırısı düzenlediği belirtildi.

Suriye’deki 16 saldırının 11’inin ülkenin kuzeyindeki Münbiç’in geri alınması operasyonları kapsamında gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada, hava saldırılarında örgütün çok sayıda taktiksel ünitesinin, savaş pozisyonlarının ve araçlarının imha edildiği kaydedildi.

Suriye’deki diğer dört saldırının IŞİD’in başkent ilan ettiği Rakka yakınlarında, birinin ise Mera civarında gerçekleştirildiği bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, Irak’ta hükümetin desteğiyle 18 hava saldırısı yapıldığı aktarıldı. Irak’taki saldırıların Kayyara, Musul, Felluce, Hadise, Huveyce, Beyci, Habaniye, Kısık, Ramadi ve Sincar civarlarında gerçekleştirildiği ifade edildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?