banner39

IŞİD, Kobani'nin batısındaki Til Şeir'i de aldı

Kobani'nin doğu tarafının tamamını alan IŞİD, ilçenin batısında bulunan Til Şeir köyünü de aldı

Ortadoğu 23.10.2014, 13:45 23.10.2014, 14:48
IŞİD, Kobani'nin batısındaki Til Şeir'i de aldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rojava’nın Kobani kentinde Kürt güçleri ile IŞİD  arasında yaşayan çatışmalarda  YPG ve ÖSO’nun  kontrolünde bulunan Til Şeir köyünün IŞİD’in eline geçtiği öğrenildi.

Rojava’nın Kobani’ kentinde dün gece YPG ile  IŞİD arasında saat  12’de başlayan çatışmalar, sabah saat  8’e kadar devam etti.

Kobani’nin kuzey batısında yer alan  Til  Şeir köyü IŞİD’in kontrolüne geçti.

IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalar kentin iç bölgelerinde de şiddetlendi.

İki grup arasında yaklaşık 40 gün önce başlayan çatışmalar devam ediyor. Çatışmaların özellikle Kobani'nin iç bölgelerinde yoğunlaştığı gözlendi. Bölgeden yükselen duman Suriye sınırındaki Suruç ilçesinden de görülüyor. ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait savaş uçakları Kobani üzerinde keşif uçuşu yaptı.

Güvenlik güçlerinin sınır hattındaki önlemleri sürüyor, bölgedeki tanklar da zaman zaman yer değiştiriyor.

SINIRDAKİ BİNAYA BAYRAK

Yoğun olarak Kobani'nin doğu ve güney bölgelerinde süren çatışmalarda bazı YPG'lilerin kamyonet üzerindeki doçka ile ateş etmeleri de kameralara yansıdı. Sokak çatışmalarının sürdüğü Kobani’de, doğu bölgesinde bulunan Türkiye sınırına birkaç yüz metre uzaklıktaki 5 katlı bir binaya YPG güçlerinin bayraklarını astığı görüldü.

Kobani semalarında keşif uçuşu yapan ABD öncülüğündeki koalisyon uçaklarının önceki günlere oranla bugün hiç bombardıman yapmaması dikkat çekti.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?