banner39

IŞİD komutanı Şişani, Lübnan'ı tehdit etti

IŞİD komutanı Şişani, karısını ve oğlunu tutuklayan Lübnan'ı tehdit etti ve Lübnan'daki Sünnilere, eşinin serbest kalması için ayaklanma çağrısında bulundu

Ortadoğu 06.12.2014, 13:41 06.12.2014, 13:41
IŞİD komutanı Şişani, Lübnan'ı tehdit etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

IŞİD'in ileri gelen komutanlarından Çeçen asıllı Ebu Ali el Şişani (Enes Çerkes), Lübnan güvenlik güçleri tarafından tutuklanan karısı ve oğlunun serbest bırakılması çağrısında bulundu. Şişani, IŞİD lideri Ebubekir Bağdadi'nin karısının da Lübnan'da tutuklandığını belirterek, onun da serbest bırakılması çağrısında bulundu. Şişani, Lübnan'da yaşayan Sünnilere bir çağrı yaparak, eşlerinin ve çocuklarının serbest bırakılması için ayaklanmalarını istedi.

Trablusşamlı Sünnilere seslenen Şişani, eşi Ula Mitkal el-Ukayli'nin iki gün önce Lübnanlı yetkililer tarafından gözaltına alındığını söyledi.

Trablusşamlıları "misilleme"ye çağıran Şişani, eşinin gözaltına alınmasından sorumlu tuttuğu Müslüman Alimler Komitesi lideri Şeyh Salim Rıfai'nin ellerinde olduğunu söyledi.

IŞİD komutanı Şişani, eşinin serbest bırakılmaması halinde, IŞİD'in elinde bulunan Lübnanlı askerler için yürütülen müzakerelere son vereceklerini söyledi.

Şişani, Lübnan güvenlik güçlerinin gözaltına aldığı kendisinin ve Bağdadi'nin eşlerinin serbest bırakılmaması halinde, kendilerinin de Lübnanlı kadın ve çocukları rehin alacakları tehdidinde bulundu. Şişani, açıklamasında ayrıca, kendisinin El Nusra komutanı olduğuna yönelik iddiaları yalanladı ve IŞİD lideri Bağdadi'ye bağlılığını dile getirdi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?