banner15

IŞİD liderinin eski eşi Beyrut'ta yaşamak istiyor

IŞİD örgütü lideri Bağdadi'nin eski eşi gazetecilerle yaptığı röportajda, Beyrut'ta özgürce yaşamak istediğini söyledi

IŞİD liderinin eski eşi Beyrut'ta yaşamak istiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi’nin eski eşlerinden olan ve evlilikleri sadece 3 ay süren 28 yaşındaki Saca Hamid El Dulaimi, “Ben normal ve ailesine bağlı bir kişiyle, üniversite profesörüyle evlendim. Her sabah işine gidip evine, ailesine dönüyordu. Hiçbir direniş hareketine katılmadı. Dünyanın en tehlikeli aşırılıkçı örgütünün lideri nasıl oldu benim için halen bir sır” diye konuştu.

ÇOCUKLARI İÇİN KAHRAMAN

Suriye- Lübnan sınırındaki adı verilmeyen bir noktadan İsveç’in Expressen gazetesine özel röportaj veren 4 çocuk annesi El Dulaimi, evliliklerinin şefkat dolu olmadığını söylese de çocuklarının Bağdadi’yi kahraman gibi gördüğünü anlattı.

Çatışmalardan kaçıp yasadışı yollarla Lübnan’a gittiğinde ‘şoke edici haberi’ aldığını belirten El Dulaimi, “Orada bana Bağdadi’nin fotoğraflarını gösterip onu tanıyıp tanımadığımı sordular. Evlendiğim adam oydu. Ama dünyanın en tehlikeli adamıyla evlenmiş olduğumu 7 yıl sonra öğrenmek büyük şoktu. Öfkeden camı çerçeveyi indirdim” diye konuştu.

BEYRUT'TA YAŞAMAK İSTİYORUM

 

Suriye’de Kaide bağlantılı Nusra Cephesi’nin elindeki bölgelere gitmesine izin verilmesine rağmen Beyrut’ta kalmayı tercih ettiğini söyleyen El Dulaimi, “Her Arap kadınının hayali, medeniyet ve özgürlüğün evi Beyrut’ta yaşamaktır” diye konuştu.

'PARA DEĞİL ÖZGÜRCE YAŞAMAK İSTİYORUM'

Dulaimi sözlerini şöyle bitirdi: “Onunla 2008’de evlendim. Şimdi boşandık. Onu bırakan bendim. Başına bir süre şey gelen ve hapiste acı çeken de bendim. Bağdadi’yle yaşamak isteseydim, prensesler gibi yaşayabilirdim. Para istemiyorum. Özgürce yaşamak istiyorum.”

Hizbullah'ın El Manar kanalı, Aralık 2015'te Ağustos 2014’ten beri rehin tutulan 16 Lübnan askerinin serbest bırakılması için Nusra Cephesi’yle anlaşıldığını duyurmuştu. Canlı yayınlana takasta, IŞİD lideri Bağdadi'nin geçen yıl yakalanan eski eşinin de Nusra'ya verilen kişiler arasında yer aldığı öne sürülmüştü.


 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2016, 14:07
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48