banner39

IŞİD: Mossad ajanını rehin aldık

IŞİD Mossad çalışanı olduğu ve İsrail için casusluk yaptığını iddia ettiği bir kişiyi rehin aldı. İsrail yetkilileri ve rehinenin ailesi casusluk iddiasını kabul etmedi

Ortadoğu 13.02.2015, 11:30 13.02.2015, 11:47
IŞİD: Mossad ajanını rehin aldık

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

IŞİD Mossad casusu olduğunu iddia ettiği Muhammed Müsellem isimli 19 yaşındaki genci alıkoydu. Müsellem'in İsrail'de yaşayan Arap bir aileye mensup olduğu kaydediliyor.

IŞİD'in yayın organı Dabiq'te 19 yaşındaki Muhammed Müsellem'in Suriye'deki silahlı gruba katılarak İsrail'e silah depolarını ve Filistinli askerleri bildirmeye çalıştığı söylendi. IŞİD'in Dabiq aracılığıyla yaptığı açıklamada, "IŞİD'e karşı casusluk yapmayı düşünen kimse başarılı olamayacağını bilsin. Kendinizi akıllı görmeyin ve IŞİD'i kandırabileceğinizi sanmayın" ifadeleri kullanıldı.

Muhammed Müsellem'in babası Said Müsellem oğlunun casus olduğu iddiasını redderek Müsellem'in Türkiye'ye turist olarak gittiğini ve kaçırılarak Suriye'ye götürüldüğünü söyledi. Said Müsellem oğlunun telefon ederek geri dönebilmesi için yaklaşık 300 dolara ihtiyacı olduğunu söylediğini ama ardından telefon eden kişinin oğlunun IŞİD tarafından alıkoyulduğunu söylediğini açıkladı.

İsrail emniyet yetkilileri ise Müsellem'ın 24 Ekim'de kendi isteği ile ancak ailesini haberdar etmeden Suriye'de IŞİD için savaşmaya gittiği şeklinde açıklama yaptı. Gazetecilerden gelen bir soru üzerine bu açıklamanın Müsellem'in İsrail casusu olmadığı yönünde anlaşılabilceğini de ekledi.

banner53
Yorumlar (0)
29
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?