banner15

IŞİD Musul'da bedava yakıt dağıtıyor

Irak'ın en büyük ikinci kenti olan Musul'u ele geçiren IŞİD örgütü, kentte hayatın normale dönmesi için bedava yakıt dağıtmaya başladı.

IŞİD Musul'da bedava yakıt dağıtıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak'ta Musul kentini hiçbir direnişle karşılaşmadan işgal eden Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü, şimdi şehirde hayatın normal hayata dönmesini sağlamaya çalışıyor. İşgalin başlamasından sonra binlerce Iraklı, Musul'u terk ederek kuzeydeki Erbil ve Duhok kentlerine sığınmaya başladı.

Yoğun bir göçün ve hareketliliğin yaşandığı Musul'da halkın kaçışını ve normala hayatına devam etmesini istiyen örgüt burada ücretsiz yakıt dağıtmaya başladı.

Bu arada Musul'daki devrim muhafızlarının başına ise Saddam Hüseyin döneminin generallerinden birinin getirildiği belirtiliyor.

PETROL BORU HATLARI IŞİD'İN ELİNDE

Bu arada Irak Petrol Bakanı Yardımcısı Ekrem, batı bölgelerindeki petrol boru hatlarının çoğunun, silahlı grupların kontolüne geçtiğini açıkladı.

Bakan Yardımcısı Mutesim Ekrem, AA muhabirine yaptğı açıklamada, "Ülkenin batı kesiminde yer alan petrol boru hattının çoğu kontrolümüzden çıktı, terör örgütü silahlı grupların eline geçti" dedi. Ekrem, bakanlığın, tüm sıkıntılara rağmen petrol ürünlerini ülkenin farklı kentlerine ulaştırma çabasında olduğunu da ifade etti.

IŞİD militanları, Irak'ın en büyük kentlerinden Musul'un yanı sıra bölgedeki bazı ilçe ve beldelerde kontrolünü ele geçirdiği açıklanmıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 12:06
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48