banner39

IŞİD Ürdünlü pilotu da öldürdü

IŞİD'in elinde esir tuttuğu Ürdünlü pilotu canlı yakarak öldürdüğünü gösteren bir video yayınladı.

Ortadoğu 03.02.2015, 18:53 03.02.2015, 20:09
IŞİD Ürdünlü pilotu da öldürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

IŞİD'in elinde esir tuttuğu Ürdünlü pilot Muaz Kasasba'yı bir demir kafes içinde yakarak öldürdüğünü gösteren bir video yayınladı.

Bu gelişme sonrası Ürdün Kralı Abdullah, ABD ziyaretine yarıda kesip ülkesine dönerken, Ürdün Meclisi'nin de acil olarak toplantıya çağrıldığı belirtiliyor. Ürdün Genelkurmay Başkanı da Kasaba'nın ailesine pilotun IŞİD tarafından öldürüldüğünü haber verdi. 

Ürdün devlet televizyonu da Muaz Kasasba'nın öldürüldüğünü doğrularken, bu infazın bir ay önce gerçekleştiğini iddia etti.Ürdün, takas işlemleri sırasında, pilot Muaz'ın hayatta olduğuna dair ispat istiyordu.

Ölüm haberi sonrası başkent Amman'da sokağa dökülen göstericiler, Ürdün'ün elinde bulunan tüm IŞİD'li mahkumların öldürülmesini isteyen gösteriler düzenliyor.

Sky News, Ürdün'ün IŞİD'in serbest bırakılmasını istediği Sacide Rişavi ile beş IŞİD mensubunu ilerleyen saatler içinde idam edeceğini iddia etti. SKY News'in arapça twitter hesabından yayınlanan iddiasına göre, altı IŞİD'li mahkum idam edilmek üzere başka bir hapishaneye gönderildi.

IŞİD daha önce Ürdün'ün elinde bulunan intihar bombacısı Sacide Rişavi karşılığında bırakmayı taahhüt ettiği iki Japon'u da öldürmüştü.

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?