banner39

IŞİD'den Hırvat rehineye takas teklifi

Daha önce IŞİD'e biat eden Sina Vilayeti adlı örgüt, hapishanelerde bulunan Müslüman kadınların 48 saat içinde serbest bırakılmaması durumunda, Hırvat Tomislav Salopek'i öldürmekle tehdit etti.

Ortadoğu 06.08.2015, 15:08 06.08.2015, 15:55
IŞİD'den Hırvat rehineye takas teklifi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

IŞİD'in Mısır topraklarında bir Hırvatistan vatandaşını rehin aldığı bildirildi. 

Hırvatistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bir Fransız şirketinde çalışan Tomislav Salopek isimli Hırvatistan vatandaşının IŞİD tarafından rehin alındığı bildirildi. IŞİD’in Mısır kolu Sina Vilayeti, 48 saat içinde hapishanelerde bulunan Müslüman kadınların serbest bırakılmaması halinde, 22 Temmuz’da kaçırdığı Hırvat Tomislav Salopek’i öldüreceğini yayınladığı bir videoyla açıkladı.

Salopek'in Mısır topraklarında rehin alındığına dair bilgiler bulunduğu ifade edilen açıklamada, Hırvatistan Dışişleri Bakanı Vesna Pusiç'in durumun netleştirilmesi için Mısır'a gideceği kaydedildi. Hırvatistan Dışişleri Bakanlığı'nın Salopek'in ailesi ile de irtibatta olduğu bilgisi verildi.

IŞİD'in internette yayınladığı video görüntüsünde, Hırvatistan vatandaşını 48 saat içinde öldüreceği tehdidinde bulunduğu belirtildi.

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?