banner15

IŞİD'e 12 yeni hava saldırısı

ABD öncülüğündeki güçler 8'i Kobani'de olmak üzere Irak ve Suriye'de IŞİD'e yönelik 12 saldırı düzenledi

IŞİD'e 12 yeni hava saldırısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), ABD ordusu ve koalisyon güçlerinin, Suriye ve Irak’ta, IŞİD hedeflerine yönelik 12 yeni hava saldırısı daha düzenlediğini bildirdi.

CENTCOM’un açıklamasına göre, ABD ordusu ve koalisyon güçleri, IŞİD’in Suriye’deki hedeflerine, bombardıman ve savaş uçaklarıyla 9 saldırı gerçekleştirdi. ABD ordusu koalisyon güçlerinden ayrı olarak saldırı ve savaş uçakları kullanarak örgütün Irak’taki hedeflerine 3 saldırı düzenledi.

Suriye’de, şiddetli çatışmaların yaşandığı Kobani (Ayn el-Arap) kenti yakınlarındaki 8 saldırıda IŞİD’in 5 silahlı aracı, 1 ikmal deposu, kontrol kampı, lojistik kampı, 8 barakası imha edildi. Rakka’nın güneybatısındaki saldırıda ise örgütün 4 silahlı aracı kullanılmaz hale getirildi, 2 aracına da hasar verildi.

Suriye’deki saldırılara Ürdün'ün destek verdiği belirtilen açıklamada, Kobani’deki durumun yakından izlendiği, Kürt milislerin kentin büyük bir bölümünü kontrol ettiği bilgisi verildi.

Irak’ta, Ramadi’nin kuzeybatısındaki saldırıda IŞİD’in bir kontrol noktası yıkılırken, Musul’daki saldırıda ise örgütün 4 silahlı aracı imha edildi, 2 aracına hasar verildi. Kerkük’ün güneyindeki saldırıda ise örgütün 2 muharebe mevzisi yıkıldı.

Açıklamada, uçakların operasyonların ardından bölgelerden güvenli biçimde ayrıldığı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 08:16
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35