banner39

IŞİD'i görüp Esad'ı görmeyenlere protesto

"Rakka sessizce katlediliyor" isimli muhalif grup, Esad rejimine bağlı savaş uçakları tarafından atılan varil bombalarıyla yüzlerce çocuğun yanarak can verdiğine dikkat çekmek amacıyla, bir grup çocuk ve kadına 'IŞİD'i hatırlatan' turuncu tulumlar giydirerek, onları bir kafese kilitledi

Ortadoğu 17.02.2015, 11:30 17.02.2015, 11:56
IŞİD'i görüp Esad'ı görmeyenlere protesto

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

4 yılı aşkın bir süredir savaşın ve katliamın devam ettiği Suriye'de çocuklar Esad'ı ilginç bir şekilde protesto etti. IŞİD'in geçtiğimiz hafta öldürdüğü Ürdünlü pilotun mizansenini yapan Suriyeli çocuklar, bu şekilde seslerini dünyaya duyurmak istediklerini söyledi. Reuters'a konuşan çocuklardan biri, IŞİD'in yaptığı katliamların hemen dünyaya duyrulduğunu, ancak Esad'ın yaptıklarına ise kimsenin yer vermediğini savundu.
 
Suriye'nin Duma kentinde, çocuklar tarafından yapılan IŞİD mizanseni korkuttu. IŞİD'in elindeki rehinelere giydirdiği turuncu kıyafetlerin giyilerek, Ürdünlü pilot Muaz Kesasibe'nin ölüm anının canlandırıldığı gösteride, Beşşar Esad protesto edildi.

IŞİD'İN YAPTIKLARINI GÖRÜYORSUNUZ, ESAD'INKİNİ GÖRMÜYORUZ

Reuters'ın haberine göre, gösteride yer alan çocuklardan birisi, IŞİD'in yaptığı vahşetleri dünyaya servis eden uluslararası ajanslara, "IŞİD'in yaptığı her katliamı anında duyuruyorsunuz, ancak Duma'da katledilen çocukları görmezden geliyorsunuz" diyerek eleştiride bulundu.

 

Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?