banner39

IŞİD'in Halep'teki işgalleri sürüyor

IŞİD'in, Halep'in Ahtarin kasabasını kuşattığı ve çevresindeki bazı köylerde kontrolü sağladığı belirtildi

Ortadoğu 13.08.2014, 19:19 13.08.2014, 19:19
IŞİD'in Halep'teki işgalleri sürüyor

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

IŞİD'in Halep'in kuzeydoğusundaki Ahtarin kasabasını kuşattığı, çevresindeki bazı köylerde ise kontrolü ele geçirdiği bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi'nden (SRGC) yapılan açıklamada, IŞİD'e bağlı silahlı grupların, Halep'in kuzeydoğusunda yer alan Ahtarin kasabasını kuşattığı belirtildi. IŞİD'in bölgedeki Türkmen Barih, Hoz ve Mesudiye köyleri gibi bazı yerlerde kontrolü ele geçirdiği aktarılan açıklamada, söz konusu bölgede örgüt ile silahlı muhalifler arasında çıkan şiddetli çatışmaların devam ettiği kaydedildi.

Bölgedeki aktivistlerden Beha Ebu Cemal de yaptığı açıklamada, IŞİD'in Ahterin'in yanı sıra çevresindeki belde ve köylere saldırdığını anlatarak, "IŞİD, kuzeydoğuda muhaliflerin elinde olan bazı yerleri kuşattı, kimi köylerin denetimini ele geçirdi" dedi.

IŞİD'in Halep'in kuzeyinde ve Haseke vilayeti çevresinde saldırılarını yoğunlaştırdığını dile getiren Ebu Cemal, örgütün Rakka kentinde yer alan ve rejimin denetimindeki Tabka Askeri Havaalanı'na da ağır silahlarla saldırdığını aktardı.

IŞİD'e yakın kaynaklar ise Ahtarin kasabasını tamamen ele geçirildiğini iddia etti.

banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?