banner39

IŞİD'in Libya'da 21 Kıptiyi kaçırdığı iddia edildi

IŞİD'in yayın organlarında Libya'da 21 Kıpti Mısırlının kaçırıldığı öne sürüldü ve fotoğraflar yayınlandı

Ortadoğu 13.02.2015, 08:14 13.02.2015, 08:14
IŞİD'in Libya'da 21 Kıptiyi kaçırdığı iddia edildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

IŞİD'in, Libya'da 21 Mısırlı Kıpti’yi alıkoyduğu iddia edildi.

Örgütün yayın organlarından elektronik ortamda yayın yapan "Dabiq" isimli derginin 7. sayısında, IŞİD’in Libya’daki yapılanmasının bu ay içerisinde 21 Mısırlı Kıpti’yi kaçırdığı ileri sürüldü. Dergide ayrıca kaçırılan Kıptilere ait olduğu öne sürülen bazı fotoğraflar yer aldı.

Mısır Ortodoks Kilisesi Sözcüsü Poules Halim ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Şu ana kadar fotoğraflar ve onlar hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu teyit edemedik. Doğru bilgiler üzerine kurulu olmayan bir tepki verilmemesi için haberlerin doğruluğundan emin olmak amacıyla devlet yetkilileriyle konuyu takip ediyoruz" dedi.

Mısır Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada da "Cumhurbaşkanlığı, Libya'da kaçırılan evlatlarının durumuna ilişkin haberleri yakından ve büyük bir ilgiyle takip etmektedir" denildi.

Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin talimatıyla bakanlıkların temsilcileri ve ilgililerden kurulan kriz masasının olayları birinci elden takip ettiği belirtilen açıklamada, kriz masasının Libyalı resmi ve resmi olmayan makamlarla, olayın netleştirilmesi ve gerçek bilgilerin elde edilmesi için iletişim halinde olduğu ifade edildi.

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?