banner39

banner35

İşkence ve ölüm makinesi YPG/PKK

Terör örgütü YPG/PKK bulunduğu her yerde işkence etmeye, öldürmeye devam ediyor. Suriye'de faaliyet gösteren Suriye İnsan Hakları Ağı, terör örgütünün son 5 yılda en az 67 kişiyi işkenceyle öldürdüğünü bildirdi. Alıkonulan 3 bin 400'den fazla kişiden ise haber alınamıyor.

Ortadoğu 30.06.2021, 18:35
İşkence ve ölüm makinesi YPG/PKK

Suriye İnsan Hakları Ağı (SNHR), terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'de son 5 yılda alıkoyduğu kişilerden en az 67'sini işkenceyle öldürdüğünü açıkladı.

Sivillere yönelik hak ihlallerini belgeleyen SNHR, terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'de işgal ettiği bölgelerde sivillere yönelik işlediği suçlara dair bir rapor yayımladı.

Ağın raporunda, Suriye'deki iç savaşta YPG/PKK'lı teröristlerin 2016'dan bu yana 1'i çocuk, 2'si kadın en az 67 kişiyi işkenceyle öldürdüğü kaydedildi.

Terör örgütünün işkencelerinde intikam izlerinin yer aldığı ifade edilen raporda, alıkonulan kişilere çeşitli işkencelerin uygulandığı vurgulandı.

Son 6 ayda en az 6 kişinin örgütün işkencesi sonucu yaşamını yitirdiği belirtilen raporda, örgütün cezaevlerinde alıkonulan en az 3 bin 417 kişinin akıbeti hakkında haber alınamadığı kaydedildi.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?