banner15

İskenderiye'yi sel aldı, İhvancılar sabotajdan tutuklandı!

Yağan aşırı yağışlar Mısır'ın ikinci büyük şehri İskenderiye’de sele yol açarken, yönetim, ‘sabotaj’ suçlamasıyla 17 İhvan mensubunu tutukladı

İskenderiye'yi sel aldı, İhvancılar sabotajdan tutuklandı!

İslam Osmanoğlu/ Dünya Bülteni - Kahire

Şiddetli yağış nedeniyle suya gömülen İskenderiye'de 17 ihvan üyesi ‘sabotaj’ gerekçesiyle tutuklandı.

Mısır İçişleri Bakanlığı, yazılı bir açıklama yaparak, tutuklanan kişileri, logarlara beton dökmek suretiyle kanalizasyon şebekesine zarar vermeye çalışmakla suçladı. Tutuklanan kişilere, elektrik trafoları ve çöp kutularını tahrip etme suçlamaları da yöneltildi.

Bakanlık açıklamasında, yasaklanan Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) mensuplarının bu eylemlerle İskenderiye halkının yönetime karşı öfkelenmesini hedeflediklerini de iddia etti.

İskenderiye'de aşırı yağışlar, yetersiz altyapı sebebiyle büyük bir sele neden olmuş, en az dört kişinin de hayatını kaybettiği duyurulmuştu. İskenderiye'ye 50 km uzaklıktaki El Buheyre ilindeyse sellerde 12 kişi can vermişti. 10 gün önce de İskenderiye'yi sel vurmuş, o baskınlarda da beş kişi hayatını kaybetmişti.

Yönetimin, sabotaj gibi komik iddialarla tutuklamalarının arkasında, halktan gelebilecek tepkilerin önünü almayı amaçladığı öne sürülüyor

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 14:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35