banner15

İslami Cephe'den IŞİD'e operasyon

İslami Cephe birlikleri, Halep'in kuzeyindeki Kafr Hamra beldesinde IŞİD'in kontrol ettiği bazı noktalara yönelik operasyonlar düzenledi

İslami Cephe'den IŞİD'e operasyon

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de İslami Cephe'ye bağlı birliklerin, Halep'in kuzeyindeki bazı bölgeleri kontrol altında tutan Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütüne karşı ağır silahlar ve tanklarla operasyon düzenlediği bildirildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi Halep Medya Sorumlusu Ahmed Hasan Ubeyd, İslami Cephe birliklerinin Halep'in kuzeyindeki Kafr Hamra beldesinde IŞİD'in kontrol ettiği bazı noktalara yönelik operasyonlar düzenlediğini ve söz konusu alanların ele geçirildiğini belirtti.

Saldırılarda çok sayıda IŞİD üyesinin esir alındığını aktaran Ubeyd, belde çevresinde İslami Cephe ile IŞİD üyeleri arasındaki şiddetli çatışmaların halen devam ettiğini kaydetti.

Halep'te Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı Çoban Bey beldesine dün ağır silahlarla saldırıldığını hatırlatan Ubeyd, ''İslami Cephe, Halep'in Kafr Hamra beldesinde 'Nahravant' adı altında IŞİD'e karşı operasyon düzenliyor. Cephe, bazı beldelerde IŞİD'in ilerlemesini durdurdu. Silahlı muhalifler Halep'te iki cephede savaşıyor. Güneyde rejim güçleriyle, kuzeyde ise IŞİD üyeleriyle mücadele ediyor. IŞİD ve Esad rejimi, Halep ve çevresinde muhaliflere karşı ortak olarak savaşıyor'' diye konuştu.

NEYRAB ASKERİ HAVAALANINA SALDIRI

Halep'teki Tevhid Tugayı Basın Sorumlusu Salih Anadani de, İslami Cephe'nin, Halep'te rejimin denetimindeki Neyrab Askeri Havaalanına ağır silah ve tanklarla saldırarak rejime büyük zayiat verdirdiği söyledi.

''Suriye'de silahlı muhalifler, Suriye ordusuyla değil, Hizbullah ve Şii milislerle savaşıyor" diyen Anadani, Şam yönetiminin Halep'te muhaliflerin denetiminde olan bölgelerdeki halkı kaçırmak için kente her gün varil bombasıyla saldırdığını, bu nedenle her gün çok sayıda insanın öldüğünü veya yaralandığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2014, 15:06
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48