banner39

İsrail, Aksa'daki yıkımları artık gizlemiyor-FOTO

Mescid-i Aksa'nın altında Yahudilere ait tapınak ve müzeler inşa edilirken yer üstündeki çalışmalar da hız kesmiyor. İsrail eskiden gizli yaptığı kazı ve yıkım çalışmalarını artık herkesin gözü önünde sürdürüyor

Ortadoğu 28.07.2012, 16:42 28.07.2012, 16:42
İsrail, Aksa'daki yıkımları artık gizlemiyor-FOTO

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

İsrail, Megaribe Kapı Yolu'nu kazmalarla yıkmaya devam ediyor. Yer altından açılan tünellerle köstebek yuvasına çevrilen Mescid-i Aksa'nın altında Yahudilere ait tapınak ve müzeler inşa edilirken yer üstündeki çalışmalar da hız kesmiyor.

Mirasımız Derneği Başkanı Muhammed Demirci, yaptığı yazılı açıklamada Ramazan ayında yıkım çalışmaları devam eden Megaribe Kapı Yolu'na ve Mescid-i Aksa'ya olan ilginin yetersizliğine dikkat çekti.

MESCİD-İ AKSA PARÇA PARÇA YIKILIYOR

Kudüs ve Civarındaki Osmanlı Mirasını Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Muhammed Demirci, 1967 yılında tümüyle yıkılmak suretiyle otopark haline getirilen Megaribe Mahallesi'ni Mescid-i Aksa'ya bağlayan Megaribe Kapı Yolu'nun işgal güçleri tarafından ilgisizliğe terk edildiğini, Müslümanlar tarafından onarılmasına da müsaade edilmediği için yer altındaki kazıların da etkisiyle yolun yıkıldığını söyledi.

Muhammed Demirci, Müslümanların devreye girmesinin ardından yeniden ahşap olarak inşa edilen Megaribe Kapı Yolu'nu artık daha büyük bir tehlikenin beklediğini, İsrail'in eskiden gizli yaptığı kazı ve yıkım çalışmalarını artık herkesin gözü önünde sürdürdüğünü söyledi.  Kazma ve küreklerle yavaş yavaş ilerleyen yıkım çalışmalarını kayıt aldıklarını söyleyen Demirci, kazılarla iğreti hale getirdikleri yolun kendiliğinden yıkılmasına zemin hazırladıklarını belirtti.

AKSA'YI GÜNDEMDEN DÜŞÜRMEYELİM

İsrail'in amacının Megaribe Kapı Yolu ve diğer çalışmalarla Mescid-i Aksa'yı parça parça yıkmak istediğini ifade den Mirasımız Derneği Başkanı Muhammed Demirci, başta dünya Müslümanları olmak üzere insanımızın Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı yeterince gündemlerine almadıklarını söyledi.  İslam coğrafyasında meydana gelen her hadisenin elbette önemli olduğunu belirten Mirasımız Derneği Başkanı, lakin Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın asla gündemden düşmemesi gerektiğini vurguladı.

MESCİD-İ AKSA'DA 70 BİN KİŞİ YE İFTAR

Dernek olarak Kudüs'te kardeş kuruluşlarla birlikte bu Ramazan 70 bin kişilik iftar vermeyi planladıklarını bu çerçevede her akşam Mescid-i Aksa'nın bahçesinde iftar yemekleri ile Ramazan bereketine ortak olduklarını söyleyen Muhammed Demirci, Türk halkına iftar organizasyonuna verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

banner53
Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?