banner39

İsrail artık Yahudiler'den de korkuyor!

Filistin topraklarında binlerce kişinin kanına ve malına kasteden İsrail yönetimi bazı ABD’li Yahudileri Müslüman oldukları şüphesiyle ülkeye sokmuyor

Ortadoğu 11.07.2011, 15:58 11.07.2011, 16:17
İsrail artık Yahudiler'den de korkuyor!

Dünya bülteni / Haber Merkezi

İsrail yönetiminin Filistin topraklarındaki katliam ve işgalleri devam ederken; yurtdışından gelen Yahudiler Müslüman oldukları şüphesi ile İsrail'e sokulmuyor. İsrail’e seyahat maksatlı yolculuk yapmak isteyen Yahudi asıllı bazı ABD vatandaşlarının İsrail’e girişi reddedildi.

Haaretz Gazetesi'nin haberine göre, Taglit-Birthright tur şirketi ile İsrail’e gitmek isteyen Herald Fuller-Bennett’in İsrail’e girişi reddedildi.

Yahudi asıllı Herald Fuller-Bennetta, İsrail ile dünya çapında farklı ülkelerde yaşayan Yahudilerin kaynaşması için düzenlenen organizasyona katılmıştı.

Herald Fuller-Bennetta açıklamasında, kendisinin İsrail’e gittiğinde sorguya çekildiğini ve daha önce Sudan ve Suriye’ye gittiği için suçlamalar ile karşı karşıya kaldığını ifade etti.

Kendisinin İsrail’e kabul edilmeyeceğini öğrendiğinde ‘hiç’ olarak hissettiğini ifade eden Herald Fuller-Bennetta; kendisine yönelik ‘terörist’ suçlaması yapılmasını reddetti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?