banner15

İsrail askerinin yargısız infazında yeni görüntüler |VİDEO

Filistin'in El-Halil kentinde bir İsrail askerinin yerde yaralı halde yatan Filistinli genci kamera önünde öldürmesi ile ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Yeni görüntülerde İsrail askerlerinin, ölü halde yerde yatan Filistinlinin yanına bıçak attığı çok net biçimde görülüyor.

İsrail askerinin yargısız infazında yeni görüntüler |VİDEO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistin'in El Halil kentinde, Abdulfettah eş-Şerif adlı bir gencin İsrail askeri tarafından yargısızca infaz edilmesi tüm dünyanın tepkisini çekmişti. Filistinin katledilme anları olay yerinde bulunan İsrail İnsan Hakları Bilgi Merkezi B’Tselem mensubu bir kişi tarafından saniye saniye görüntülenmişti. Bu görüntülerde İsrail askeri, yaralı halde yerde yatan Abdulfettah eş-Şerif'in başından vurarak infaz etmişti.

İsrail'de yayın yapan haber sitesinin yayınladığı yeni görüntülerde ise, yerde ölü halde yatan Filistinlinin yanına bıçak atılıyor.

 

BM: İSRAİL CİNAYET İŞLEDİ

Birleşmiş Milletler Hukuk Dışı, Keyfi ve Yargısız İnfazlar Özel Raportörü Christof Heyns, yerde yaralı halde yatan Filistinli genci kameralar önünde başından vurarak öldüren İsrail askerini cinayet işlemekle suçlamıştı.

BM Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nicklay Mladenov da Filistinli iki gence yapılan "yargısız infazı" sert şekilde kınamıştı.

İSRAİL HAPSE ATTIĞI ASKERE BAYRAM TATİLİ VERDİ

Filistinli bir genci yerde yaralı yatarken silahla öldürmesinin ardından hapse atılan İsrail askeri Elor Azria, hamursuz bayramı gerekçesiyle serbest bırakılmıştı. Katil asker, siyonist İsrailliler tarafından omuzlarda taşınmıştı

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2016, 13:05
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48