banner39

İsrail askerleri bir Filistinliyi öldürdü

İsrail askerleri, Batı Şeria'daki Yahudi yerleşimi yakınında bir Filistinliyi vurarak öldürdü.

Ortadoğu 21.01.2011, 05:02 21.01.2011, 07:49
İsrail askerleri bir Filistinliyi öldürdü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail askerleri, Batı Şeria'daki Filistin kentlerinden Cenin yakınlarında, üzerlerine ateş açtığını öne sürdükleri bir Filistinliyi vurarak öldürdü.

Filistinli kaynakların adını Samudi Salim Ömer olarak açıkladıkları 24 yaşındaki Filistinlinin, Mevo Dotan Yahudi yerleşimi yakınındaki "Dotan" askeri kontrol noktasında öldürüldüğü bildirildi. Askeri kontrol noktası, Cenin'in güneybatısında yer alıyor.

Olaydan sonra, askeri kontrol noktasının çift taraflı olarak giriş-çıkışlara kapatıldığı ve çok sayıda güvenlik gücün ün de kontrol noktası etrafına yığıldığı, ayrıca Cenin'in tüm girişlerinin de kapatıldığı belirtiliyor.

Cenin'deki Filistin güvenlik kuvvetlerinin sorumlusu da şu ana kadar olayla ilgili bir ayrıntıya sahip olmadıklarını ifade etti.

EL HALİL'DEKİ 66 YAŞINDAKİ FİLİSTİNLİNİN ÖLDÜRÜLMESİ

Bu arada, ocak ayının ilk haftasında, El Halil'de, Filistin yönetiminin, Katar Emiri'nin talebi üzerine serbest bıraktığı 6 Hamaslıdan birini yakalamak amacıyla operasyon düzenleyen İsrail askerlerince 'yanlışlıkla' yatağında öldü rülen 66 yaşındaki Ömer Salim El Kavasme adlı Filistinli adamla ilgili soruşturma da tamamlandı.

El Kavasme'ye ateş açan askerlerden birinin orduyla ilişkisi kesildi, ama ateşin İsrail Silahlı Kuvvetleri'nin çatışma kurallarına uygun olduğu da iddia edildi.

General Mizrahi'ye ayrıca, ilk askerin El Kavasme'ye ateş açtığını g örüp ateş etmeye başlayan ikinci bir asker hakkında açılan soruşturmanın sonuçları da iletildi. İkinci askerin de kendisini tehdit altında gördüğünü öne süre Mizrahi, buna karşın askerin profesyonelce davranmadığını, bu yüzden de orduyla ilişkisinin kesilmesini emrettiğini açıkladı. 
 

 

banner53
Yorumlar (1)
hasan kartal 11 yıl önce
sanki artık filistinli öldürülmesi olayını normal karşılıyoruz :( ya rabbi ...eğer bizim memleketliden biri vurulsa yaygarayı koparırız.. bu ne zulum
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?