banner39

İsrail askerleri Filistinlileri yaraladı

İsrail askerlerinin, yerleşim birimi inşası ve Ayrım Duvarını protesto amacıyla Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde düzenlenen gösterilere sert müdahalesi sonucu onlarca Filistinli yaralandı.

Ortadoğu 21.02.2014, 19:44 21.02.2014, 19:54
İsrail askerleri Filistinlileri yaraladı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail askerlerinin, yerleşim birimi inşası ve Ayrım Duvarını protesto amacıyla Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde düzenlenen gösterilere sert müdahalesi sonucu onlarca Filistinli yaralandı.

Batı Şeria'nın Muassıre, Beliyn, Kefer Kadum, Beyt Emr ve Nebi Salih beldelerinde Filistinli eylemcilerin, Ayrım Duvarı ve Filistin topraklarındaki Yahudi yerleşim faaliyetlerini protesto amacıyla düzenledikleri gösterilere, İsrail askerleri sert karşılık verdi. 

İsrail güvenlik güçlerinin Beliyn bölgesindeki müdahalesi sırasında 2 kişi plastik mermi ile başından ve sırtından yaralandı, onlarca kişi de gözyaşartıcı gazdan etkilendi. Kefer Kadum'da gözyaşartıcı gaz ve plastik mermi ile yapılan müdahale sırasında birçok Filistinlinin yaralandığı kaydedildi. Nebi Salih de benzer görüntülere sahne oldu. Onlarca kişi gözyaşartıcı gaz ve tazyikli sudan etkilendi. Beyt Emr ve Muassire'de eylemcilerin Ayrım Duvarı'na yaklaşmasını engellemek isteyen İsrail askerleri, göstericilere copla müdahale etti. 

Öte yandan görgü tanıkları, İsrail askerlerinin, El-Celezon Mülteci Kampı girişinde "İsrail'in Filistinlilere yönelik ihlallerini ve hukuk dışı uygulamalarını" protesto için düzenlenen gösteriye gerçek ve plastik mermiler kullanarak müdahale ettiğini, çıkan olaylarda 11 Filistinlinin ayağından yaralandığını bildirdi. Yaralanan göstericilerin tedavi için hastaneye kaldırıldığı kaydedildi.

 

 

Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?