İsrail askerleri, iki Filistinliyi öldürdü

İsrail işgal güçleri, Nablus'ta otobüs durağında ve Kudüs'tki bir kontrol noktasında birer Filistinliyi öldürdü

İsrail askerleri, iki Filistinliyi öldürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail işgal güçlerinin Kudüs'ün kuzeydoğusunda bir ve Batı Şeria'nın kuzeyindeki Nablus'ta bir kişi olmak üzere 2 Filistinliyi öldürdüğü bildirildi.

Filistin resmi haber ajansı WAFA'nın haberinde, İsrail güçlerinin Kudüs'ün kuzeydoğusundaki Konteyner kontrol noktasında El Halil kenti sakinlerinden 23 yaşındaki Enes Fuad el-Atraş'a yakın mesafeden ateş ettiği belirtildi.

İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu ağır yaralanan Atraş'ın daha sonra hayatını kaybettiği ifade edildi.

Haberde, İsrail askerlerinin hayatını kaybeden Atraş'ın cenazesine el koyduğu ve konuyla ilgili İsrail yetkililerinden herhangi bir açıklama yapılmadığı kaydedildi.

Bu arada görgü tanıkları da İsrail askerlerinin, Batı Şeria'nın kuzeyindeki Nablus kenti yakınındaki bir kontrol noktasının yakınında bir otobüs terminalinde patlayıcı ve şüpheli cisim araması yaparken terminalde bulunan bir Filistinliye ateş açarak öldürdüğünü söyledi.

İsrail gazetesi Yediot Ahronot gazetesinin internet sitesinde yayınlanan haberde ise Filistinlinin askerlere havai fişek atması üzerine askerler tarafından Filistinliye ateş açılarak öldürüldüğü  iddia edildi.

İsrail ordusundan bir subay da olay yeri yakınındaki gazetecilere yaptığı açıklamada, öldürülen kişinin Batı Şeria'nın kuzeyindeki Cenin kentinin Merka beldesinden Cemaluddin Avde olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2013, 08:27
banner53
YORUM EKLE

banner39